"זכות הציבור לדעת" שאין אפשרות לחפש....

שאלות טכניות, תקלות, הורדות
רחמים יעקובוב
יצירת קשר:

"זכות הציבור לדעת" שאין אפשרות לחפש....

הודעהעל ידי רחמים יעקובוב » ש' 29 אוקטובר, 2011 9:52 pm

נראה לי שלא הרבה יודעים שאין אפשרות לחפש שתי מילים אף אם מגדירים שהמרחק בינהם יכול להיות 1000 מילים אם המילים נמצאות בשתי פסקאות שונות כגון אם תחפש את המילה האחרונה בפיסקה א' וגם את המילה שמתחילה את הפיסקה הבאה לא תקבל שום תוצאה אף את תגדיר את הטווח המרחק באלף מילים משום שהתוכנה לא בנויה לספור מילים אלא בתוך פסקה ולא מחוץ לפסקה.
אבל אם מגדירים חיפוש בתוך מסמך אפשר לקבל אף שאין המילים באותה פסקה וזה משום שאין את הענין של ספירת מילים.

והבעיה עם זה היא שהתנ''ך מחולק כך שכל פסוק הוא פיסקה והשולחן ערוך כל סעיף הוא פיסקה וזה מאוד מקשה ואני כל הזמן נתקע עם זה והולך לחפש בתוכנות אחרות שאין את הבעיה הזו ושם אני מוצא ואז אני בודק למה לא מצאתי בשו''ת ואני רואה כי מילה אחת היתה בפיסקה הסמוכה ולא תמיד מוכרחים היו המפסקים לעשות שם שתי פסקאות.
לדוגמא מזמן האחרון חיפשתי סוכה עגולה וקיבלתי הרבה תוצאות אבל זכרתי שראיתי את זה בשולחן ערוך אבל לא היתה תוצאה שם לכן פתחתי את השו''ע ידנית וראיתי שכותב בתחילת הסימן סוכה ובדיוק בסעיף של עגולה לא כתב סוכה אלא "אם היא עגולה..." וכן יש הרבה שמזכירים תחילה את הנושא ואח''כ לא קוראים לו בשמו אלא רק ברמז
ונראה לי שאנשים פשוט לא מקבלים תוצאות ולא חושבים שזה בגלל שכך התוכנה בנויה אלא חושבים שפשוט אין תוצאות כי לא כולם יודעים שהתוכנה בנויה כך שהרי שום תוכנת חיפוש בעולם לא בנויה כך לא היבר בוקס ולא תקליטור התורני ולא אוצר החוכמה ולא DTSEARCH ולא תורת אמת ולכן זה לא עולה בדעתו של אף אחד שזה כך.
סוף דבר אני מאוד מבקש לעשות אפשרות שמי שרוצה שהתוכנה תספור את טווח המילים בתוך פסקה ואח''כ תמשיך לספור בסדר עוקב בפסקה הבאה לפי סדר התצוגה יסמן וי ומי שלא רוצה לא ישים וי . ושלום על ישראל.

רחמים יעקובוב
יצירת קשר:

Re: "זכות הציבור לדעת" שאין אפשרות לחפש....

הודעהעל ידי רחמים יעקובוב » ב' 13 פברואר, 2012 6:18 pm

למעשה התברר לי עוד דבר שלא רק מפסקה לפיסקה אין אפשרות לחפש על ידי טווח מילים אלא אפילו באותה הפסקה אי אפשר לחפש ממשפט למשפט דהיינו שאם יש נקודה היא מפסיקה בין משפט אחד לבא אחריו ואי אפשר למצוא את המילה האחרונה במשפט זה ואת המילה הבאה אחר הנקודה אפילו אם נגדיר שהמרחק הוא 100 מילים
דבר זה פגע בחיפוש שלי בצורה בוטה כאשר חיפשתי באוצר החכמה הספרים ישנים וקיבלתי תוצאות בכמה שותי''ם ישנים ואח''כ חיפשתי אותו דבר בבר אילן ולא קיבלתי את אותם השותי''ם אפי' שהם מוקלדים ואז פתחתי אותם ידנים והיתברר שיש נקודה באמצע!!
מי יודע כמה חיפושים עולים בתהו בגלל דבר זה שאדם מחפש ולא מוצא כלום וגם אם מוצא כמה תוצאות טובות נעלמות ממנו והוא עוד יכול לחשוב שחיפש במחשב ולא יתכן שיש משהו יותר ממה שהמחשב נותן שהרי עינו פקוחה על כל כך הרבה ספרים

לסיום מי שחושב כמוני שיתמוך ויגיב
תודה.

gabriel

הודעהעל ידי gabriel » ו' 30 מרץ, 2012 12:32 am

אח יקר
בדקתי במערכת שלי ונמצא כי כל דבריך אמת
עצוב לראות אנשים שמוכרים מערכת זו ואינם טורחים להגיב אפילו במילה קטנה של סליחה
הדבר חמור ביותר נראה כגזל של ציבור שלם
על הנהלת המערכת לתת קובץ תיקון שפותר בעיות אלו או לחלופין לתת לכל האנשים שקנו מערכת זו דיסק חדש מידית
הכולל שלנו שוקל הגשת כתב תביעה נגד מערכת הש"ות

סמל אישי של המשתמש
responsa
מנהל האתר

הודעהעל ידי responsa » א' 01 אפריל, 2012 12:46 pm

אין זה תקלה בתוכנה.

המתכנת שלנו יצא לחופש, אי"ה אחרי פסח יסביר לך בפרוטרוט כיצד ניתן לחפש את בקשתך.

gabriel

הודעהעל ידי gabriel » ב' 23 אפריל, 2012 9:41 am

תודה על התגובה
הגיע ראש חודש אייר ועדיין פתרון אין
האם תקלה זו תוקנה בגרסה +20 ???????

למאי_נמ?

הודעהעל ידי למאי_נמ? » ב' 14 מאי, 2012 3:07 am

מאז פסח עבר חודש...

בן בג בג

הודעהעל ידי בן בג בג » ב' 14 מאי, 2012 8:04 am

gabriel כתב:אח יקר
בדקתי במערכת שלי ונמצא כי כל דבריך אמת
עצוב לראות אנשים שמוכרים מערכת זו ואינם טורחים להגיב אפילו במילה קטנה של סליחה
הדבר חמור ביותר נראה כגזל של ציבור שלם
על הנהלת המערכת לתת קובץ תיקון שפותר בעיות אלו או לחלופין לתת לכל האנשים שקנו מערכת זו דיסק חדש מידית
הכולל שלנו שוקל הגשת כתב תביעה נגד מערכת הש"ות

גם אני מסכים שאם יש בעיה צריך לראות מה לעשות.
אבל הייתי פותח קצת יותר בעדינות.
סוף סוף אנחנו בני תורה שהעסק הזה בשבילינו הוא תורה, והיה ראוי לדבר בקצת עדינות.
אתה התחלת בתחילת דבריך בהתקפה, וזה לא ראוי.
רגע, רגע, תחשוב פעמיים תעורר שאתה מרגיש שדבר זה חייב לקבל תיקון מיידי, אבל ישר לתבוע, דין תורה, לאט לאט.
כן נלענ"ד.

סמל אישי של המשתמש
responsa
מנהל האתר

הודעהעל ידי responsa » ב' 14 מאי, 2012 4:26 pm

שלום רב,

ראשית, אכן הטענה נכונה.

כל החומר במערכת בנוי במבנה של מסמכים – פסקאות – משפטים, כאשר הגדרת כל יחידה תלויה במאגרים השונים. חיפוש סטנדרטי מתבצע רק בתוך מסגרת משפט. כך תכננו מתכנני פרוייקט השו"ת כבר לפני עשרות שנים, וההיגיון בזה היה, שהקשר בין שתי מילים הנמצאות במשפטים שונים הוא רופף יותר. אפשר להתווכח על היגיון זה, אך זוהי המציאות בפרוייקט.

עד כאן הקדמה כללית.

במשך השנים התברר שככל הנראה קיים צורך בחיפוש שאיננו מתחשב בקטיעת המשפטים, ולכן ישנם מספר פתרונות:
א. במאגרים רבים התעלמנו מנקודות המסמנות סוף משפט, כך שרק סוף פיסקה קוטע את החיפוש.
ב. ניתן לחפש כמה מילים בתוך פיסקה, ללא התחשבות במרחק המילים ביניהן (בחיפוש טבלאי, ניתן להגדיר "בתוך מסמך"), ואז סופי המשפטים אינם קוטעים את החיפוש. באופן דומה ניתן לחפש בתוך מסמך, ואז גם סופי פסקאות אינם קוטעים את החיפוש.
ג. העברנו את בקשתכם לצוות תכונה ואנו שוקלים את אפשרויות נוספות על מנת לתת פתרון נוסף לבעיה.

למאי_נמ?

הודעהעל ידי למאי_נמ? » ב' 14 מאי, 2012 7:09 pm

יישר כח!!!

gabriel

הודעהעל ידי gabriel » ב' 04 יוני, 2012 4:07 pm

קבל התנצלותי הכנה :oops:
אבדתי דעתי למספר רגעים
הרי לא יתכן ששנים ארוכות אני עובד עם הפרוייקט הנ"ל
ובדיעבדת מתברר בסבירות גבוהה מאוד שהרבה תשובות אולי גם קריטיות ביותר נעלמו מעני עקב תקלה טכנית זו
אני מתנצל שוב
אקווה שבמהרה ימצא מענה לתקלה זו
בברכת בשורות טובות והמשך עבודה פורייה
אשריכם שזכות הרבים תלויה בכם
חזקו ואמצו
גבריאל טויטו

חזור אל “תמיכה טכנית”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 24 אורחים