הוספת קישורים וסימון מילים בתוך טקסט מסויים

הצעות לשיפורים, סידור וחלוקה, אפשרויות חיפוש והצגה וכיו"ב
ohadla
הודעות: 55
הצטרף: ב' 07 מאי, 2012 9:03 pm

הוספת קישורים וסימון מילים בתוך טקסט מסויים

הודעהעל ידי ohadla » א' 28 יולי, 2013 9:43 am

ראיתי שניתן להוסיף קישורים.
1) הבעיה היא שזה נעשה בצורה מאוד מסורבלת (מסמנים מילה ואז הולכים לתפריט עריכה ואז בוחרים הוסף הערה או הוסף קישור ).
2) ובנוסף קישור לבד והערה לבד - כלומר אם אני רוצה לרשום הערה על מה הקישור זה נעשה בצורה נפרדת כהערה בכתב. כלומר הערה בכתב לא קשורה לקישור (וגם לא מוצגת לידו).
3) העריכה של הערה/קישור אינה נמצאת לידי הקישור בספר המסוים אלא צריך ללכת לתפריט כלים ולמנהל הערות ושם לחפש את הקישור/הערה המתאימים - מאוד מסורבל.
4) וגם כאשר מוחקים כבר הערה, המערכת אינה שואלת האם למחוק אלא ישר מוחקת וזה בעייתי כי בטעות ניתן למחוק קישור לא נכון ולא לזכור על מה היה מדובר.

5) לא ניתן לצבוע מילים או לשים קו תחתון על מילים מסויימות וכך בעצם לסמן לי היכן הדבר החשוב בו התעניינתי באותו הקטע - דבר זה מאוד חשוב

אני מציע (בשביל הערות 1-4, בהערה 5 אין מה להציע פשוט צריך להוסיף את האפשרות וזהו!):
1) ע"י לחיצה על לחצן ימיני בעכבר יהיה ניתן להוסיף קישורים כולל הערה לקישור
2) להפוך את פרויקט השות למשהו חברתי. מאחר ואנשים רבים מקושרים לרשת, אז צריך לאפשר לכל אחד להוסיף קישור והערה ולשתף. ואז יהיה ניתן לייבא קישורים, לנושאים רבים בפרויקט, של אנשים העובדים על פרויקט השות במקום אחר (כלומר הקישור יהיה זמין לוקאלית ולא רק כשמחוברים לרשת). - וכאן חשוב מדוע צריך להיות הערה לקישור כיוון שאחרת איך אדע מדוע יש לי קישור למקום מסויים בלא הסבר.
היבוא בתוכנה יהיה של קובץ המכיל את כל הקישורים לכל הספרים הנמצאים בפרויקט השות (פרויקט השות יצטרכו לרכז את כל הקישורים וההערות המגיעים מכל משתמשי הפרויקט, או לחלופין להכין טבלה ממוחשבת באתר שכל אחד יוכל להוסיף אליה ואותה יהיה ניתן להוריד), כלומר אני לא אצטרך לעבוד עם ספר מסוים ורק אז התוכנה תציע לי לייבא קישורים לנושא, אלא פשוט התוכנה תייבא הכל (כנראה שזה יהיה קובץ XML גדול). כך פרויקט השות ירויח ערך מוסף שחברי הקהילה מוספים קישורים משל עצמם (הרי כיום בספרים המודפסים היוצאים חדשות לבקרים יש הערות שוליים הכוללות אלפי קישורים עם הערות לספרים אחרים - ראו את הגמרא של עוז והדר, משנה ברורה המבואר של עוז והדר וכו', כל הראשונים בספרית מוסד הרב קוק, שו"ע הגדול של מהדורת פרידמן וכו', משנה ברורה של מהדורת דירשו וכו')

חזור אל “הצעות לשיפורים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 2 אורחים