חיפוש מתוחכם בהתאמה אישית אוטומטית

הצעות לשיפורים, סידור וחלוקה, אפשרויות חיפוש והצגה וכיו"ב
מחדש

חיפוש מתוחכם בהתאמה אישית אוטומטית

הודעהעל ידי מחדש » ב' 27 מאי, 2024 1:04 pm

אחד הדברים הכי 'קשים' בחיפוש הוא שיוצאים מאות תוצאות, וצריף לרפרף הרבה עד שמגיעים למי שרוצים
במציאות יש לכל אחד ספרים מסוימים שאותם הוא יעדיף לפתוח ולראות, יותר מאחרים. זה ענין אישי לפי תחומי ענין ורלוונטיות למה שהוא עוסק בו ולמה שהוא מחבב
החיפוש לא יהיה מושלם אם לא ייתן לזה מענה

וכאן אני רוצה להציע דבר פשוט:
ציון רלוונטיות לכל ספר/מחבר!
הציון יתבצע ב 2 צורות:
1. ידני. ספר שחביב עלי או מתאים לתחום שאני מתעסק בו ואני רוצה אותו עליון בתוצאות, אוכל לנקד אותו ידנית גבוה
(חשוב שזה יוכל להתבצע גם מחלון האפשרויות של כל חלון פתוח, כדי שיזרום עם הלמידה הרגילה בתוכנה).
וכן ספר שאני לא כ"כ מתענין בו אוכל להפחית אותו ללמטה מהניקוד הממוצע.
כמובן אי"ז ענין של חשיבות אלא של רלוונטיות לגביי.
2. אוטומטי. התוכנה תאגור את נתוני השימוש מתוצאות עבר. הן באיזה ספרים עיינתי ישירות, והן איזה ספרים פתחתי מתוך תוצאות חיפוש. והם יקבלו ניקוד גבוה יותר.
המיון הבסיסי יהיה לפי ניקוד, וכמובן שבתוך כל ניקוד זהה יהיה המיון לפי הסדר הנוכחי שקיים היום בתוכנה.

[חשוב להדגיש שכל הנ"ל אינו כולל כלל ציון מראש מצד המפתחים, אלא רק התוכנה הפרטית של כל אחד תתעדכן מידי פעם בהתאמה ללמידה והעדפות של לומד מסויים זה, ולכן אין בזה חשש של תחרות וקידום ופגיעה וכדו'].
נערך לאחרונה על ידי מחדש ב ב' 27 מאי, 2024 1:07 pm, נערך 2 פעמים בסך הכל.

מחדש

Re: חיפוש מתוחכם בהתאמה אישית אוטומטית

הודעהעל ידי מחדש » ב' 27 מאי, 2024 1:05 pm

יש לציין ששלחתי את זה גם באימייל, ובכל זאת פרסמתי גם כאן כדי לאפשר לאחרים להוסיף חוות דעת והצעות ייעול ושיפור
כי חשוב לי שזה ייצא לפועל

מחדש

Re: חיפוש מתוחכם בהתאמה אישית אוטומטית

הודעהעל ידי מחדש » ב' 27 מאי, 2024 1:10 pm

בהמשך להנ"ל עוד נקודה:
1. יש לתת משקל מסויים למחבר.
כלומר אם פתחתי באופן סדרתי ספר מסויים, זה ייתן עדיפות גדולה לספר זה, ועדיפות מסויימת לכל ספריו של מחבר הספר
2. יש לאפשר ללומד לתעדף מראש קבוצת ספרים של מחבר מסויים לפי העדפתו

חזור אל “הצעות לשיפורים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 34 אורחים