גירסה 21 יצאה לאור

מדריכים, סרטונים, מצגות
emayer

Re: גירסה 21 יצאה לאור

הודעהעל ידי emayer » ו' 19 אפריל, 2013 12:30 pm

לשמואל שחר שליט"א, תודה על ההערות.
א. נכון שהפתרון שהצעתי לא יפתור את הבעיה לנטבוקים שאין להם כונן DVD. התכוונתי להציע פתרון לפחות למחשבים ניידים רגילים.
ב. בזה שאמרתי שעברו לדיסקאונקי בגלל בעיית שטח איחסון, התכוונתי לגירסה 21 בלבד (כלומר שעכשיו עברו לדיסקאונקי ומעכשיו אין אפשרות של תקליטור), והתבססתי על מה שכתב מנהל הפורום בהודעה הראשונה באשכול הזה, שם כתב "גירסה 21 מגיעה בדיסק און קי בלבד היות שהחומר כבר לא נכנס בתקליטור".
ג. מסכים במאה אחוז -- אצלי ייקח רק שבוע עד שהדיסקאונקי יילך לאיבוד או יישבר כשאזיז את המחשב בלי לשים לב שמשהו מחובר אליו בצד.

סמל אישי של המשתמש
responsa
מנהל האתר

הודעהעל ידי responsa » ב' 22 אפריל, 2013 8:53 am

שלום לכולם,

פרוייקט השו"ת הינו גוף עצמאי מבחינה כלכלית בתוך אוניברסיטת בר אילן ואם לקוחות לא ירכשו וישדרגו את התוכנה לא נוכל להמשיך להתקיים והפרוייקט ייסגר.

לאחר שדווחנו על לקוחות שנהגו שלא כהוגן שהיו מפעילים את התוכנה והוציאו את הדיסק מהמחשב והעבירו את הדיסק ללקוחות שלא רכשו את התוכנה, התייעצנו עם אנשי מקצוע בשטח התוכנה והמסקנה היתה חד משמעית שללא פעולות למניעת העתקה של התקליטור פרוייקט השו"ת ייסגר.
כמו"כ יש להדגיש, תלונות אלו הועברו למספר מורי צדק מפורסמים מב"ב והם אכן הורו לנו באופן חד משמעי שיש לבצע את הפעולות הנ"ל.

החל מגירסה 18 (ובחלק מגירסאות 17 פלוס) הדיסק צריך להיות במחשב בעת הפעלת התוכנה.

כל הזמן אנו בודקים כיצד למזער את הטירחה ללקוחות שלנו ובשנה האחרונה הוצאנו דיסק און קי קטן יותר וחזק יותר
תמונה

בהזדמנות זו אני מצרף בזה את מכתבי גדולי הדור אודות האיסור להעתקה או לשימוש בעותק לא חוקי של פרוייקט השו"ת.

תמונה

סמל אישי של המשתמש
responsa
מנהל האתר

הודעהעל ידי responsa » ב' 22 אפריל, 2013 9:34 am

צורבא מרבנן כתב:מה עשוה מי שיש לו גירסת פלאג, האם צריך לשלם שוב על האונקי?

עלות שדרוג ללקוחות שיש ברשותם גירסת פלאג, זהה ללקוחות המשדרגים מדיסק און קי מאותה גירסה.

סמל אישי של המשתמש
responsa
מנהל האתר

הודעהעל ידי responsa » ב' 22 אפריל, 2013 9:46 am

emayer כתב:אני מבין את הבעיה להכניס את כל המאגר לתקליטור אחד. מצד שני, לאפשר את השימוש בתוכנה רק בדיסקאונקי יוצר מצב לא נוח לי ולמשתמשים ניידים אחרים, כפי שקראתם פה בפורום. האם אפשר ככה: מה שעשו חברות אחרות בעבר כשהמאגר שלהם גדל באופן שלא איפשר להכניס לתקליטור אחד, פשוט הוציאו את גירסה החדשה על 2 או אפילו 3 תקליטורים. בשלב ההתקנה, תוכנת ההתקנה מבקשת מהמשתמש להכניס כל תקליטור בתור שלו, ואחרי ההתקנה, שומרים את התקליטורים הנוספים במגירה, והמאגר השלם נמצא על המחשב. אם תרצו, תוכלו להמשיך בהגנה הנוכחית של גירסת התקליטור, כלומר שהתוכנה תחפש כל פעם לוודא שתקליטור מקורי נמצא בכונן הDVD של המחשב (רק כמובן לא יחפש את תקליטורים מספר 2 ומספר 3).

מה דעתכם?
תודה ויישר כחכם

גירסה 21 יוצאת בדיסק און קי מהסיבות הבאות:
1. החומר של גירסה 21 אינה נכנסת לתקליטור DVD אחד, פיצול החומר למספר תקליטור מסורבל ומנסיון העבר גורם לתקלות שונות.
2. מחשבים רבים מגיעים היום ללא כונן תקליטורים ומדיה זו לא תהיה קיימת בעוד תקופה לא ארוכה.

כל הזמן אנו מחפשים את האיזון בין הגנה על התוכנה שלנו משימוש פיראטי ובין שימוש נוח וכמה שפחות מטריד ללקוחות שלנו.
כפי שכתבתי בשנה האחרונה אנו משווקים דיסק און קי קטן יותר (פחות בלוט במחשבים ניידים) וחזק יותר.

סמל אישי של המשתמש
responsa
מנהל האתר

הודעהעל ידי responsa » ב' 22 אפריל, 2013 9:52 am

שמואל שחר כתב:למגיב emayer
יש לך כמה טעויות.
א. במחשבים הניידים הקטנים אין בכלל כונן לדיסק.
ב. הבעיה היא לא בשטח האיחסון אלא בהגנה!
ג. גם שימוש קבוע בדיסקאון קי או פלאג לבעלי מחשבים ניידים הוא מתסכל, בגלל הצורך לתקוע אותו כל פעם, וגם לכבול את יציאת הusb ועוד כהנה סיבות.
ד. הפתרון היחיד הוא הגנה עם קוד חד פעמי המתאים רק למחשב ספציפי. אבל שם בבר אילן אין עם מי לדבר! ואתם רואים גם כאן בפורום את "חוסר הפרטנר".
ה. אני ועוד הרבה אנשים טובים שילמנו תוספת 100 ש"ח רק לפני שנה על החלפת הפלאג, ועכשיו נקבל אותם חזרה?

שלום שמואל,

כל הזמן אנו מחפשים את האיזון בין הגנה על התוכנה שלנו משימוש פיראטי ובין שימוש נוח וכמה שפחות מטריד ללקוחות שלנו.
בעבר היתה לנו תוכנה המוגנת באמצעות קודים, אפשרות זו לא מתאימה ללקוחות שלנו שבחלקם הגדול אינו מחובר לאינטרנט מה שכובל אותם להתקשר אלינו בשעות העבודה.
בנוסף, כל התקנה מצריכה מחדש קוד להתקנה.
בשנה האחרונה הוקטן גודלו של הדיסק און והוא לא מסורבל כמו הקודמים.

עלות שדרוג ללקוחות שיש ברשותם גירסת פלאג, זהה ללקוחות המשדרגים מדיסק און קי מאותה גירסה.

עשוי לנחת

הודעהעל ידי עשוי לנחת » ב' 22 אפריל, 2013 12:49 pm

בקיצור, אין עם מי לדבר.
את כל הטענות על ההעתקות ידענו גם ידענו, אך על זה הסבירו כאן כבר שה'מבינים' יודעים להעתיק גם באופן כזה כפי שכבר מסתובב בשוק... כך שההגנה לא מכסה הרבה כמו שהיא מזיקה למשתמשים הנאמנים שעובדים בין היתר במחשבי נטבוק וכדו' שלא מאפשר להם להשאיר בו נעוץ אונקי מכל גודל וחוזק שיהיה. וכאמור, אין שום תוכנה שמצריכה דבר כזה, יש אפשרויות נוספות איך לחסום, אפשר גם שבקנית התוכנה מקבלים קוד שמתאים לשימוש במחשב אחד בלבד ועוד ועוד פתרונות.
וכאן מגיע ר' מאיר יקירנו ושוב חוזר על הטענות הראשוניות, נו, אז אין טעם להמשיך להתווכח.
וכמו שאמרתי, הגנבים ימשיכו לגנוב [והם ממשיכים!] והצדיקים סובלים...

עשוי לנחת

הודעהעל ידי עשוי לנחת » ה' 25 אפריל, 2013 8:09 am

ב"ה לאחר כל התלונות שעלו עג"ב הפורום וחוצה לו, העניינים התחילו לזוז...

הנני לציין לטובה את מנהלי הפרויקט שחושבים כל הזמן איך לייעל את השימוש בתוכנה, וכפי שאמר לי אתמול המנהל, אכן בזמן האחרון השקיעו שעות רבות בחיפוש אחר פיתרון לאלו שקשה להם להשתמש עם אונקי נעוץ במחשב, ביניהם אברכים חשובים, רבנים ודיינים, ואכן חשבו על פתרון יצירתי שיעקוף את הבעיה, אך עדיין לא נבדק מבחינה מעשית.
כולנו מקוים מאוד שחברת האבטחה של התוכנה תצליח לסדר פיתרון זה על הצד היותר טוב.
ושוב, תודה על האוזן הקשובה בכל עת!

למאי_נמ?

הודעהעל ידי למאי_נמ? » ה' 02 מאי, 2013 4:52 pm

יש לי שאלה על הכנסת המאמרים (שבעבר היה ב'כותר') לדיסק החדש - מדובר על כל הקבצים הנ"ל או רק על חלק מהם?

אם א"א להעתיק אותם בתור טקסט, כיצד אפשר לחפש? (היתרון הגדול של פרוייקט השו"ת על אוצר החכמה ודומיו, הוא שבטקסט אפשרות החיפוש, השמירה והעיצוב מגוונות בהרבה).

סמל אישי של המשתמש
responsa
מנהל האתר

הודעהעל ידי responsa » ג' 07 מאי, 2013 9:46 am

למאי_נמ? כתב:יש לי שאלה על הכנסת המאמרים (שבעבר היה ב'כותר') לדיסק החדש - מדובר על כל הקבצים הנ"ל או רק על חלק מהם?

אם א"א להעתיק אותם בתור טקסט, כיצד אפשר לחפש? (היתרון הגדול של פרוייקט השו"ת על אוצר החכמה ודומיו, הוא שבטקסט אפשרות החיפוש, השמירה והעיצוב מגוונות בהרבה).

אכן, מדובר על כל הקבצים שהיו בעבר בתוכנת כותר בתוספת האפשרות לחיפוש בגוף המאמרים עצמם.

ניתן להדפיס את המאמרים או להעתיק לוורד אבל רק כתמונה.

שמואל שחר

הודעהעל ידי שמואל שחר » א' 19 מאי, 2013 10:21 pm

שלום וברכה
עשוי לנחת ציין לשבח את "האוזן הקשבת" של האנשים שם בפרוייקט השו"ת. דא עקא, שאוזן זו סתומה בפקק.
את אותם דברים כבר אמרו לי בגירסא הקודמת ושלפניה ושלפני פניה וכו'.
ובנתיים אנחנו משתגעים עם היתדות היוצאים מן המחשבים.
ועל כולנה, התחלתי להשתמש בימים האחרונים בגירסא החדשה, ופעמיים היום המחשב פתאום לא מוצא את הדיסקאון קי ונתקע, ולמרות שאני מנסה שוב ושוב להכניסו ולהוציאו ולהכניסו כלום לא עוזר. צריך לטרוק את התוכנה, על כל הדפים הפתוחים שהייתי באמצע לימודם, ולהתחיל מהתחלה, תוך נסיון לנחש את המיקומים שלי, וגם צריך חצי שעה לחכות עד שיגמור לעדכן מחדש את ההערות.
כידוע, ההגנה שלהם כ"כ מצויינת, שהיא לא נותנת אפילו שניה לנשום אויר גנוב, ואפילו לא נותנת לסגור את התוכנה בצורה מסודרת בלי שיזהה את הדיסקאון קי!

צרת רבים נחמת שוטים....

חזור אל “מדריכים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 2 אורחים